Jos Rouw,
21-11-2017

Als je een startup opricht, kom je voor een interessante uitdaging te staan: het ontwikkelen van een team. Vanaf dat frisse nulpunt tot aan het gedroomde succes.

Daar komen nogal wat vragen bij kijken, weet ook United Food Concepts. Hoe kun je je teamwerk verbeteren zodat de organisatie weer gaat bloeien? Oprichter Tim de Visser vroeg Susanne van Teamwise om assistentie.

United Food Concepts (UFC) is een agency waar je getalenteerde chefs, cateraars en andere hospitality-professionals vindt voor allerlei gelegenheden. Dat doet UFC met drie merken: The Food Convoy, VanChefs en ChefPlaza.

Een samenhangend team bouwen

Sinds de start in 2014 hebben ruim 500 ondernemers zich bij United Food Concepts aangesloten. Via het kernteam van UFC krijgen zij opdrachten, begeleiding en ondersteuning (bijvoorbeeld bij hun marketingactiviteiten). Alleen: het kernteam draaide niet goed. Terwijl de ambitie was om uit te groeien tot een gezond mkb-bedrijf, inclusief mooie internationale plannen.

"Ik wist dat Susanne ervaring heeft met het ontwikkelen van samenhangende teams."

“We hadden een wat disfunctioneel team en ik vroeg me af waar dat aan lag,” zegt Tim de Visser. “Of het nu zo was dat onze medewerkers niet zo performant waren, of ik het niet goed deed als manager, of dat het antwoord misschien in het midden lag. Hoe dan ook moesten we ons teamwerk verbeteren. Ik wist dat Susanne ervaring heeft met het ontwikkelen van samenhangende teams, dus dit was een goede aanleiding om gezamenlijk aan de slag te gaan.”

Waar je voor staat als team

Hoe de samenwerking eruitzag? “We zijn vooral het gesprek aangegaan,” zegt Tim. “Wat vinden medewerkers nou van het bedrijf, hoe zien ze mij, hoe ervaren ze het team? Op basis daarvan heeft Susanne ons geadviseerd. Daar hebben we met iedereen gesprekken over gevoerd, we hebben nieuwe collega’s aangenomen, en we deden workshops. Die draaiden vooral om vragen als ‘waarom ben je eigenlijk een team?’, ‘in wat voor cultuur werk je graag?’ en ‘waar sta je samen voor?’.”

“Het is interessant om zo de randvoorwaarden voor effectieve samenwerking op orde te brengen,” zegt Susanne. “De juiste talenten op de juiste plekken krijgen, met elkaar afstemmen hoe je samenwerkt, zorgen dat voor iedereen helder is waar je naartoe gaat. Dat maakt dat je als team effectiever gaat werken, en ook met meer plezier. We ontwikkelden een dashboard met cijfers om samen de voortgang te kunnen zien. Het is een club met ontzettend veel potentieel.”

Een nuttig traject

Wie je bent, wat je doelen zijn: eigenlijk heel logische vragen, maar het is wel even zoeken naar de antwoorden. “Er komt veel reflectie bij kijken,” zegt Tim. “Je doet veel nieuwe ideeën op.”

Hij kijkt er tevreden op terug. “Het was een nuttig traject, ons team draait nu goed. Bepaalde teambuildingsactiviteiten kwamen misschien wat vroeg voor het nieuwe team, maar het disfunctionele is wel verdwenen. Als ik erop terugkijk, denk ik wel dat ik bepaalde beslissingen zelf had kunnen nemen, maar dat blijkt in het moment zelf toch niet het geval.”

Wij wensen Tim en UFC veel succes! Benieuwd naar hun werk? The Food Convoy biedt foodtrucks voor bijvoorbeeld bruiloften, bedrijfsfeesten en festivals, VanChefs is cateraar voor evenementen en bedrijven, en via ChefPlaza boek je privéchefs die diners aan huis, kookworkshops en wijnproeverijen verzorgen.

 

Ook aan de slag met effectiever teamwerk? Begin gratis met Teamwise, de digitale werkomgeving voor teamwork met impact.

Met een beperkt aantal teams werken we intensiever samen. Stuur meteen een berichtje naar Susanne van der Velden, oprichter van Teamwise.